Вийшла нова книга Володимира Шовкошитного

Нова книга знаного українського письменника Володимира Шовкошитного «Кров – свята» — це дві початкові частини трилогії про путь і вибір України й українців у жахітті ХХ століття. Книга перша — це доповнений варіант відомого роману “Хресна путь”, в якому весь український світ вміщується у знекровленому голодомором селі Пологи. Долі героїв розходяться в часі й просторі, перетинаються з долями видатних людей, зокрема, Василя Стуса, та нездоланна сила крові, сила тяжіння рідного краю зав’язує в тугий вузол їхні земні паралелі, отож кожен долає свою хресну путь на голгофу України.

Друга книга дилогії — гостросюжетний роман “Білий кречет” — охоплює події 1937-1943 років на Поділлі, Волині й Галичині, війну тоталітарних імперій та боротьбу УПА з ними. Вир лихоліття вплітає героїв першої книги, Макара —“Кречета” та Ельвіру, у світ Ярослава Стецька, Бульби-Боровця, творців УПА та Олевської й Колківської республік. Помста чи милосердя — ось вибір героїв. Яка ціна розбрату між українцями? Де витоки міжетнічного взаємознищення, якщо в жилах багатьох героїв порівну крові — української й польської? Всяк б’ється за свій інтерес, кожен робить свій вибір. Кречет обстоює цінності, найвища з яких — свобода. Його вибір — боротьба. Мета — Україна. Засіб — правда.

Презентація книги В. Шовкошитного «Кров – свята» відбудеться 4 вересня о 18.00 у великій залі Будинку письменників (вул. Банкова, 2).

Добавить комментарий